download program exeProgramy dla Forda Fiesta


Aby łatwo zapamiętać link do tej podstrony zeskanuj kod QR:
qr kod


Prezentuję spis kilku programów do konfiguracji Forda, w szczególności Forda Fiesta mk6. Poniższe programy są darmowe, choć np Forscan wymaga aktywacji lincencji, która jest dostępna bezpłatnie po rejestracji na stronie www producenta. Focom jest przestarzały o 9 lat, nie zapewnia wsparcia dla Fordów wyprodukowanych po 2011 roku.

Przed instalacją programów musimy posiadać interfejs diagnostyczny IDS oraz Elm327. Oba można kupić, różnią się ceną, pierwszy to wydatek od 300-2000zł, drugi od 30-200zł. Elm327 powinien być w wesji przewodowej, wyposażony w przełącznik HS-CAN/MS-CAN.

Prezentowane programy są dla Windows od XP po wersję 10. Nie istnieją programy dla Fiesty dla Mac'ów oraz na Androida.
Wszystkie programy wymagają instalacji sterowników w Windows. Sterownik składa się aż z 5 części, które należy instalować w kolejności prezentowanej poniżej. Czasami może też brakować jednego pliku systemowego, dlatego też dodatkowo go zamieszczam. Sterowniki na pewno działają w Windows XP, Windows Vista i Windows 7. Nie testowałem ich w Windows 10

Wszystkie programy powinny bezproblemowo się łączyć z samochodem, ale w praktyce program Elm-ffn może sprawiać problemy (nie zawsze się łączy, nie w każdym aucie działa poprawnie). W razie kłopotów z tym programem należy:
- wybrać ręcznie prędkość połączenia 38400
- po uruchomieniu programu odłączyć i załączyć znów wtyczkę usb przewodu interfejsu elm327programy
wygląd nazwa/link wersja polska
elm config Elm config
12MB
nie
elm-ffn Elm ffn
20MB
tak
nowe Do programu Elm-ffn stworzyłem unikalną instrukcję - opis opcji, instalacji, używania. Zapraszam!
Forscan Forscan
23MB
tak
FoCom Focom
5MB
tak
sterowniki
1 2 3
4 5 plik ftd2xx.dll


wróć do góry strony